EFEDENT DİŞ PROTEZ LABORATUVARI

Protezler


Hassas Tutuculu Protez

Hastaların kısmi diş eksikliklerinde kancalı (bölümlü, parsiyel, kısmi) protez istemeyen hastalar için hassas tutuculu protezler daha estetik bir çözümdür.

Hassas tutuculu protezlere halk arasında gizli kancalı protez de denir. Hassas tutuculu protezler sıklıkla arka azılarını kaybeden hastalarda uygulanır.

Avantajları :

- Kancalı protezlere göre daha stabildirler yani ağızda daha az oynar.

- Kanca (kroşe) olmadığı için daha estetik görünürler.

Tek Taraflı Protez

Geliştirilmiş olan geşhibe, teleskop, bono, ataşman gibi sabit protez destekli hareketli protezlerin tutucu ayaklarıdır. Bu sistemler kilit sistemlerdir ve bu protezlerde tutucu kol olan kroşe görünmez.

En önemli özelliği, estetik olmayan metal kroşelerin yerine özel teknik ve ekipmanla estetik tutucuların kullanılmasıdır. Bu protezde tutucu parçalar çıt-çıt sistemine benzetilir. Doğal dişler kronlanarak tutucunun bir parçası kronda, diğer parçada hareketli ünitede yer alır. Protez ağza oturduğunda, hareketli parça sabit üniteye kilitlenir ve protez tutuculuğu elde edilmiş olur. Bununla beraber estetik bütünlükte sağlanmış olur.

Total Protez

Diş eksikliklerini doldurmak için günümüzde diş hekimliğinde birçok yöntem vardır. Bunlardan en sağlıklı ve doğru olanı diş eksikliklerinin konumu, sayısı, diğer dokuların durumu ve genel sağlık durumunuz göz önüne alınarak diş hekiminiz tarafından seçilir.

Total, tam protezler: Eğer ağızdaki tüm dişler kaybedilmişse total-tam- protezler yapılır.

Son yıllarda Çene kemiğine implant yerleştirilerek yapılan ve bunlardan destek alınarak hazırlanan tam protezler artık hastalara kendi dişleriyle çiğniyormuş hissi vermekte ve bu sebeple sıklıkla tercih edilmektedir.

ETİKETLER


HIZLI RANDEVU EFEDENT DİŞ PROTEZ LABORATUVARI Whatsapp

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.