EFEDENT DİŞ PROTEZ LABORATUVARI

Sinter Lazer


Sinter Lazer nedir ?

Toz halindeki ham katmanın istenilen noktalarda lazer veya elektron ışını gibi enerji kaynakları ile ısıtılıp eritilerek ve/veya sinterlenerek birbirine kaynaştırılması. Enerji kaynağı olarak lazer kullanıldığında bu teknik genellikle SLS (Selective Laser Sintering, seçmeli lazer sinterlemesi) ismiyle anılır.

Sinter Lazer ile CrCo Metal Alt Yapı Üretimi.

Sinter Lazer sistemi ile önceleri el işçiliği gerektiren mum model hazırlama, döküm ve tesviye işi otomatize edilecektir. Negatif ölçüden pozitif model elde edildikten sonra bu model bir 3D sayısallaştırıcıyla (Scanner/Tarayıcı) Sinter Lazer Sistemi ile entegre edildikten sonra hassas bir şekilde taranarak hastanın diş arklarının 3D modeli bilgisayara aktarılacaktır. Dişlerin ark içinde alması gereken düzgün pozisyonu oluşturmak için CAD yazılım ile sayısal ortamda 3D olarak modelleme yapılıp, hesaplanacaktır. Daha önceleri diş teknisyenin bilgisi, gösterdiği özen, ayırdığı zaman, kullandığı materyal ve ekipmanın kalitesi gibi faktörlerden etkilenen sabit alt yapı üretimi, bu sistem sayesinde, standardize edilmiş ve insan hatası olasılığını ortadan kaldırmıştır.

Ayrıca konvansiyonel laboratuar işlemleri çok hassas ve zor olan materyallerin de bu sistem dâhilinde sorunsuz ve kolay bir şekilde işlenebiliyor olması dental alanda biyolojik uyumluğu yüksek olan materyal sınıfının yaygın ve etkin kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Bunların yanında diş laboratuarlarıyla yaşanan zamanında iş teslimi problemi de aşılıp bu konuda da bir takım standartlara ulaşılmış olması diş hekimlerinin hastalarına daha kısa zamanda diş protezlerini takabilme olanağını sağlayacaktır.

Tüm bu faktörler sayesinde Sinter Lazer Sistemi ile daha kısa zamanda, çok daha uygun maliyetler ile, biokompatıbl kurallara uygun diş protez alt yapımı mümkün olabilecektir.

ETİKETLER


HIZLI RANDEVU EFEDENT DİŞ PROTEZ LABORATUVARI Whatsapp

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.